A pénteki Zöld Világ magazinban az “OAKEYLIFE – Megújul a Kiskunság ékköve” projekt!
A homoki kocsányos tölgyesek megőrzését, illetve azok jellegzetes növény- és állatfajainak védelmét igyekszik megvalósítani a Kunpeszér mellett található Peszéri-erdőben az Európai Uniós LIFE pályázat nyertese, az OAKEYLIFE projekt.
A program szakmai nyitó rendezvényét tartották meg 2018. március 28-29-én Kecskeméten és Kunpeszéren.
Mindezidáig nem készült olyan átfogó útmutató, amely garantálhatná, az erdőssztyeppek, valamint az ott előforduló élőhelytípusok és fajok fennmaradását. Éppen ezért szolgálja kiemelten ezt a célt a KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt., valamint társszervezetként a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület által elnyert projekt.
A pénteki Zöld Világ magazinban Dr. Vadász Csabával (természetvédelmi őrkerület-vezető, OAKEYLIFE projekt koordinátor, Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság) és Madácsi Sándorral (erdészeti igazgató, KEFAG Kiskunsági Erdészeti és Faipari Zrt. Észak-Kiskunsági Erdészet) beszélget a stúdióban Szabó Orsolya műsorvezető.
Műsorunkat 2018. április 20-án, pénteken 17:30 órakor láthatják Nézőink a ZÖLD VILÁG Magazinban, az ECHO TV csatornán!
A 2017-2022 között megvalósuló program oktatási tevékenységei során és az izgalmas www.oakeylife.hu honlapon a lakosság közvetlenül is megismerheti a NATURA 2000 hálózattal megóvni kívánt élőhelyeket és fajokat, valamint azt, miért és mennyire fontos a biológiai sokféleség csökkenésének megállítása.
*
Mitől unikális az OAKEYLIFE projekt?
– Először működik együtt alföldi állami erdőgazdaság koordinálóként természetvédelmi szervezetekkel.
– Még senki nem tudott érdemi eredményeket felmutatni az erdőssztyepp tölgyesek védelme területén.
– Még senki nem végzett el teljes Natura 2000 terület kiterjedésben teljességre törekvő inváziós növény felszámolást.
– Még senki nem mért fel alföldi erdőt (de máshol fekvő erdőt sem) ilyen részletességgel.
– Még senki nem indított ennyire átfogó kommunikációs kampányt az alföldi erdők különféle funkcióinak fontosságára való figyelem felhívás érdekében.