„Vad és vadászat” előadássorozat a Zala Megyei Vadászkamara szervezésében
Szakmai előadásokat tartottak a Zala Megyei Vadászkamara és a Zala Megyei Vadászszövetség szervezésében „Vad és Vadászat” összefoglaló címmel 2016.május 25-én
A szakmai rendezvényen az alábbi előadásokat tartották meg a jelenlévőknek:
- Őz a jövő nagyvadja – gazdálkodás az őzzel a Bánokszentgyörgyi Erdészet területén
Előadó: Hopp Tamás erdészetigazgató, Bánokszentgyörgyi Erdészet, Zalaerdő Zrt.
- Ázsiai vadászatok a magyar vadászember szemével
Előadó: Tengerdi Győző
„A zalai vadászok nevében szeretnénk ezt a rendezvénysorozatot rendszeressé tenni minden év május idusa alkalmából. A május hónapot azért találtuk ki, mert talán már az őzbakvadásztatás elindult, és a takarás elég nagy, így a hivatásos vadászok is részt tudnak venni ezen a rendezvényen, tapasztalatot tudnak cserélni egymással. Ha később szerveztük volna meg, akkor a bak üzekedésébe érnénk bele és akkor már elfoglaltabbak a vadászok.
Tavaly az aranysakálról volt szó, illetve a magyar agárnak a múltjáról, jelenéről. Én azt vallom, hogy állami erdészetek nélkül nincs vadászat és erdőgazdálkodás. A Zalaerdő Zrt.-nél van tudás és akarat, tehát mind a vadászat és mind a vadgazdálkodás összeforrt Zala megyében, így a Vadászati Szövetség, az OMVK Zala megyei Területi Szervezete és a Zalaerdő Zrt. együtt dolgozik a zalai vadászokért és a zalai vadért.”
„Kellően izgultam én magam is és remélem, hogy mindenkinek tetszett az előadásom. Véleményem szerint, ha az őz lenne a nagyvad, az nem lenne kedvező a vadászoknak, mert akkor a többi eltűnt volna. Az igazán jó az lenne, ha a szarvas, az őz és a vaddisznó együtt meg tudna maradni olyannak, amilyen most. Ha a szarvas eltűnne és az őz lenne a nagyvad, az összességében nagy baj lenne.”
„Az előadásom inkább egyfajta élménybeszámoló volt, amelynek az volt a célja, hogy a külföldi vadászati élményeket megismertessük a hazai vadászokkal. Ha valaki nagyon szeretne egy célt elérni és arra rákészül fizikailag és tudásilag, akkor azt el fogja érni. Ahhoz, hogy egy magyar vadász kint is megállja a helyét, elsősorban jó lő tudás szükségeltetik, hiszen a hegyi vadászatok köztudottan nagyon távoli lövéseket eredményeznek. Ez azt jelenti, hogy a nálunk nem túl sűrű, 200-300 méter hosszúságú pontlövéseket is meg kell tennie a vadásznak. Ezenkívül kitartás is szükségeltetik hozzá, hiszen 3000-4000 méter magasban, ritka levegő mellett, lovagolva nem könnyű a vadászat. De ha sikerül, akkor komoly vadász élményeket szerezhetünk! Azt tanácsolom a jelentkezőknek, hogy fizikailag készüljenek fel, próbálják meg növelni az állóképességüket, amely ezen a terepen elengedhetetlen.”